Radzyński Rocznik Humanistyczny

Portal Kozirynek

Dzika Ukraina

Kto pamięta cykl na portalu KOZIRYNEK, będzie wiedział o co chodzi. Innych zapraszamy od razu do wersji książkowej, która naszym nakładem właśnie się ukazała drukiem. O Ukrainie bez lukru Dominika Kurka już do nabycia!

Przed sięgnięciem po tę książkę zapomnijcie o tym co wiecie, lub wydaje się wam, że wiecie, o Ukrainie. Jak piszemy w słowie od wydawcy: «O Ukrainie bez lukru» to – dalekie od wrogiej prawdzie filozofii „politycznej poprawności” – wspomnienia byłego dyplomaty, który spędził kilka lat w tym kraju. Poznamy Ukrainę z innej strony od tej prezentowanej na co dzień w „wiodących” polskich mediach. Przekonamy się, że tamtejsza rzeczywistość w wielu aspektach wygląda inaczej niż nam się to oficjalnie prezentuje – chodzi zwłaszcza o zapalne kwestie Krymu, Donbasu, czy ogólnie stosunków ukraińsko-rosyjskich. Przekonamy się też, że Ukraińcy – choć bliscy nam językowo – mentalnie są od Polaków jednak bardzo daleko i zrozumiemy dlaczego Ukraina w rankingu najbardziej skorumpowanych państw świata zajmuje niechlubne miejsce w ścisłej czołówce? Ponadto dowiemy się jak z pensji w wysokości 200 dolarów wybudować wielki dom oraz jak ukraść samochód w majestacie prawa i dlaczego – przy bardzo niskich średnich zarobkach – na jednej ulicy spotkamy tam więcej luksusowych samochodów, niż w całej Danii…

Ta książka, to relacja z pierwszej ręki. Autor jest byłym pracownikiem administracji publicznej, który z ramienia Rzeczypospolitej wykonywał funkcje urzędowe na Ukrainie. Dzięki jego obserwacjom spojrzymy na tamtejszą rzeczywistość bez różowego szkiełka.

Publikacja do nabycia w Radzyniu Podlaskim w księgarniach: Zaborek, Educo i Hermes oraz za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 

Spis rzeczy:

Od wydawcy ……………………………………………………………………………………………………………………. 7
Od autora ………………………………………………………………………………………………………………………… 9
Wprowadzenie ………………………………………………………………………………………………………………… 11

„DYSKRETNY” PODSŁUCH
JAK STAĆ SIĘ WŁAŚCICIELEM LUKSUSOWEGO AUTA, ALBO CHOCIAŻ UKRAŚĆ TROCHĘ BENZYNY
JAK SOBIE DOROBIĆ
O ZMAGANIACH SPORTOWYCH
OPOWIEŚĆ MAJORA DROGÓWKI
ZDROWOTNE PRZYPADKI Z DZIEĆMI
O UKRAIŃSKICH LEKARZACH
CWANIACTWO I IGNORANCJA, A TAKŻE ABSURDY POLSKIEJ ADMINISTRACJI
APOKALIPSA APOKALIPSĄ, A PORZĄDEK MUSI BYĆ
Z INTERWENCJI KONSULARNYCH
PRZEMYT
JAK NIE PRZETŁUMACZYŁEM KSIĄŻKI O BOHATERACH MAJDANU
BENEFICJENTKA MAJDANU
O CWANIACTWIE WIZOWO – PASZPORTOWYM – CZ. I
CWANIACTWO WIZOWO – PASZPORTOWE – CZ. II
O BLICHTRZE I TZW. „POKAZUSZE”
MNIEJSZOŚĆ POLSKA I KARTA POLAKA
Podsumowanie

Aneks fotograficzny