Radzyński Rocznik Humanistyczny

Portal Kozirynek

Pokonali Avię, testy trwają

W kolejnym sparingu przed startem piłkarskiej wiosny, “biało-zieloni” pokonali w Świdniku miejscową Avię (2-1).

Może cieszyć powrót do gry po kontuzjach trójki ważnych piłkarzy: Patryka Szymali, Arkadiusza Kota i Karola Rycaja. Trener Borysiuk przyglądał się też kilku testowanym zawodnikom. Sprawdzał dwóch skrzydłowych, napastnika i prawego obrońcę. I chciałby na pewno zatrzymać jednego z graczy, który w sobotę zdobył zresztą jedyną bramkę pierwszej odsłony. Orlęta wymieniły kilka podań z pierwszej piłki i testowany skrzydłowy dopełnił jedynie formalności pakując piłkę do „pustaka”.

Po zmianie stron na 2:0 dla ekipy z Radzynia Podlaskiego podwyższył Rycaj. Piotr Prędota zaliczył kontaktowe trafienie, ale to wszystko na co było stać żółto-niebieskich. W zespole Tomasza Bednaruka pojawiło się dwóch nowych zawodników. Nowych, bo oficjalnie podpisali już umowy ze świdnickim klubem, ale wcześniej ćwiczyli już z Avią. To Przemysław Dwórzyński ze Znicza Pruszków oraz Dawid Kuliga z JKS Jarosław.

Na pewno zagraliśmy dużo lepiej niż przed tygodniem. Widać było większą radość u chłopaków. Swoje zrobiły też treningi na dużym boisku. Cały tydzień mogliśmy ćwiczyć w Lubartowie i było widać efekty. Zrobiliśmy parę fajnych akcji, chociażby przy pierwszym golu, kiedy ładnie wymieniliśmy podania – ocenia na łamach “Dziennika Wschodniego” Rafał Borysiuk.

I dodaje, jak wygląda sytuacja testowanych zawodników. – Mamy braki w kadrze, więc zrobię wszystko, żeby dołączył do nas jeden ze skrzydłowych. Już podczas treningów w minionym tygodniu było widać, że będzie dla nas wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem kadry. W meczu z Avią tylko to potwierdził. Reszta chłopaków? Wstrzymujemy się z decyzjami do poniedziałku, muszę jeszcze wszystko dokładnie przemyśleć i porozmawiać z prezesem, czy będziemy mogli sobie jeszcze pozwolić na jakieś ruchy – wyjaśnia popularny „Borys”.

Ekipa z Warszawskiej w środę zmierzą się z innym trzecioligowcem – Chełmianką.

Avia Świdnik – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:1)

Prędota (77) – zawodnik testowany (36), Rycaj (68)

Orlęta: Stężała (70 Klebaniuk) – Kiczuk, Kursa, Ciborowski (65 Rycaj), Szymala (65 Jaworski), Panufnik (60 Korolczuk), Kot, Ilczuk (65 Waniowski), zawodnik testowany I (70 zawodnik testowany IV), zawodnik testowany II (46 Zaręba), Wojczuk (60 zawodnik testowany III).

zdj.: Avia Świdnik