Radzyński Rocznik Humanistyczny

Portal Kozirynek

Kolejne szlify radzyńskich szachistów

W miniony piątek zwodnicy Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego wzięli udział w turnieju, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 z okazji święta patronalnego szkoły.

Turniej  wygrał Kamil Jeruzalski, 2 miejsce  – Bartosz Harasim, 3 miejsce –  Marcel Bober. Najlepszym zawodnikiem z klas I-III był Karol Jeruzalski, który zajął w całym turnieju miejsce czwarte.

*

Radzyniacy bardzo dobrze spisali się na turniejach w Lubartowie. W piątek, 25.01  na Lubartowskiej Lidze Szachowej zawodnicy RTS zdobyli następujące miejsca:

Hubert Goławski-3

Jakub Prokopiuk- 5

Zbigniew Litwiniec -7

Bartosz Walaszek -10

Bartłomiej Goławski -11.

Warto podkreślić, że Kuba Prokopiuk (9 lat) wygrał klasyfikację do lat 18, a Bartosz Walaszek był drugi.

*

W sobotnim turnieju o Puchar Prezesa SM Lubartów wygrywa Andrzej Litwiniec , a piąty jest Zbigniew Litwiniec. Link:http://www.chessarbiter.com/turni…/2019/ti_235/results.html…

Drugie miejsce w klasyfikacji do lat 10 zdobywa Jakub Prokopiuk, 4m. Szymon Hałajko, 6m. Karol Jeruzalski, a 8m. Nikola Adamowicz.

Świetne drugie miejsce wywalczył w kategorii do lat 18 Kamil Jeruzalski (13 lat), a Jakub Piskur (11 lat) był 9.